Dobro počutje


Kratke vaje za boljše počutje

Po dolgem delovnem dnevu se lahko v telesu pojavijo določene težave, ki se kažejo kot napetost v vratu, ramenih ali očeh, bolečine v hrbtu ali utrujenost. Dolgotrajno sedenje ne vpliva le na telesno držo, ampak tudi na …


Bosonoga hoja in prizemljitev

Sezujte čevlje, naj telo zadiha! Ali se še spomnite, kako ste kot otrok bosi tekali po mehki travi, zarili prste v blato in se brezskrbno igrali z njim? Takrat ste bili naravno povezani z Zemljo – z …


Spomladansko čiščenje

Pomlad predstavlja čas plodnosti, obnove, novih začetkov, rasti in ponovnega rojstva, zato je zdaj pravi trenutek, da se lotite čiščenja. Pozimi namreč veliko časa preživite v svojem domu, zato se v njem nabere veliko (nepotrebne) navlake. Pospravljanje …


Skolioza in kifoza ter samopomoč z jogo

V primeru, da imate kakršnekoli deformacije hrbtenice, je pomembno, da jih poznate. To vam omogoči, da prilagodite svojo prakso joge in vaje, ki vam lahko pomagajo pri lajšanju težav ter izboljšajo kakovost življenja. V tem članku se …


Jutranja rutina za boljši dan

Nov dan se začne v trenutku, ko odprete oči. Kaj je prva stvar, ki jo naredite? Ali vzamete v roke telefon in najprej preverite vsa družbena omrežja ali začnete razmišljati o izzivih, ki so tisti dan pred …


Nahranite svojo došo

Joga in ajurveda sta sestrski vedi. Skupaj pokažeta način, kako živeti v ravnovesju in doseči telesno, duševno in duhovno zdravje. Tako ajurveda kot joga izvirata iz Indije in obe praksi imata veliko skupnega, saj izhajata iz istih …


Katere pristope za boljši spanec ponuja joga?

Praksa joge ponuja širok spekter pristopov za boljši spanec. Za boljše spanje je priporočljivo izbrati jogijske prakse, ki: – umirjajo živčni sistem, – razbremenjujejo napetosti ter – vzpodbujajo sprostitev telesa in uma. Le lastna izkušnja vam lahko …

dihanje

Jogijske čistilne tehnike (šat krije)

Pomlad je čas, ko se fizično in psihično prebudimo iz zimskega spanja. Je pa tudi čas, ko se želimo znebiti vse navlake, ki se je v naših stanovanjih, telesih in umih nabrala skozi zimo. Pomlad je namreč …


Čuječnost s konji

Čuječnost in pomen konjev Konji so se človeku pridružili okoli 5000 let pr. n. št. Skozi zgodovino so nam pomagali pri transportu, delu na poljih in celo v vojnah. Danes pa so predvsem človekov prijatelj v športu …

Konji nas sprejmejo takšne kot smo

Gozdna kopel

V gozd po zdravje! Ruski znanstvenik Boris P. Tolkin je leta 1928 odkril fitoncide, ki so naravni antibiotiki višjih rastlin. So hlapljive organske spojine in njihov namen je, da uničujejo glivice, bakterije in plesni ter skrbijo za …